EUD GREEN güç kaynakları ile küresel üretimde bir adım önde

EUD GREEN güç kaynakları ile küresel üretimde bir adım önde

Bildiğiniz gibi, Green’in düşük kaliteli güç kaynakları dört gruba ayrılır: ES, EU, SP ve HE, adı geçen grupların her biri dünyadaki en güvenilir ATX anahtarlamalı güç kaynakları üreticileri tarafından tasarlanmaktadır. Hatırlarsanız Green’in güç kaynağı dönüşüm planı yaklaşık 9 ay önce +HP ve OCPT güç kaynakları tedariği ile başladı ve şimdi üçüncü adımda düşük güçlü, uygun fiyatlı ve profesyonel güç kaynaklarına kavuştu. Bu aşamada ve ilk aşamada EU+ ve ES serisi güç kaynakları, EUD ve ESD olarak adlandırılan daha yeni modellerle değiştirilecek ve yakın gelecekte ve ikinci aşamada, SPD ve HED modelleri önceki neslin yerini alacaktır.

 

 

Bir bakışta DC-DC topolojisine sahip EUD Green serisi güç kaynaklarının en önemli özellikleri ve yetenekleri

• Donanım güvenliğini sağlamak için tüm OVP/UVP/OCP/OPP/SCP/SIP/NLO/OTP güvenlik korumalarına sahiptir

• En son profesyonel donanımla uyumlu şubeler arasında sınırsız çapraz yükleme.

• Güç kaynağının tüm çıkış gücünü tek bir 12V+ çıkış fişinden sağlayabilen çok güçlü bir 12V+ tek fişe sahiptir.

• Sekonder bölümde yüksek verimli DC-DC dönüştürücülerle birlikte senkron doğrultuculara dayalı modern tasarım.

• +5V, +3,3V ve +12V ana çıkış kollarında ve karşılıklı yükleme koşullarında %2,5’ten az voltaj regülasyonu

• İkincil parçanın modern tasarımı ve CLC filtreleri sayesinde en önemli dal 12V+ çıkışının 35 mv’den az dalgalanması ve gürültüsü

40 dereceye kadar ortam sıcaklığında bile %80 nominal yüke kadar son derece düşük gürültülü 120 mm’lik bir fana sahip olmak.

• Daha güzel bir montaj ve kasa içindeki boşlukta daha iyi hava sirkülasyonu için düz siyah kablolarla donatılmıştır.

• 80Plus Bronz sertifikasına sahiptir ve %88’e varan enerji tüketimi verimliliği ile ısı kaybını azaltır.

• Aktif güç faktörü düzeltme devresinin (Aktif PFC) ve güç faktörünün (Güç Faktörü) 0,95’in üzerinde kullanılması

• Birincil ve ikincil bölümlerde 105 dereceye kadar çalışabilen yüksek kaliteli Tayvan kondansatörleri ile donatılmıştır.

• Yüksek kaliteli iç parçaların kullanılması (bu güç kaynaklarının gücüne ve kategorisine karşılık gelir) ve 37 aylık yeşil garanti.

 

 

Bu yeni teknolojiye sahip Green ürünlerin ilk serisi EUD serisi güç kaynaklarıdır ve aşağıda yeni nesil EUD güç kaynaklarının en önemli özelliklerine ve yeteneklerine dikkatinizi çekiyoruz:

“GREEN/GREEN” düşük maliyetli ve düşük güçlü güç kaynaklarını benzersiz bir hareketle DC-DC dönüştürücülerle donatmaktan gurur duyar. Bu arada, dünyadaki çoğu güç üreticisi, bu tür bir topolojiyi yalnızca profesyonel ürünlerinin orta sınıf ve üst düzey modellerinde uygular. Tüm bu özellik ve yeteneklere sahip bu yeni nesil yeşil enerji için “düşük uç güç” tabirini kullanmak uygun bir seçenek olarak görülmeyecektir. Bu nedenle, çıkış gücü aralığına (330W-580W) bağlı olarak, “düşük güçlü profesyonel güç” terimini kullanmak daha iyidir…

İkincil bölümde senkron düzeltmeli DC-DC dönüştürücülerin topolojisi
EUD serisi güç kaynakları, ikincil bölümlerinin tasarımında Grup Düzenleme topolojisini kullanan önceki nesilden farklı olarak, Senkron Düzeltmeli DC-DC dönüştürücülerin en yeni ve en modern tasarımını kullanır. Senkron Doğrultma teknolojisinde Schottky diyotlar çıkış bölümünden çıkarılmış ve bunların yerini tamamen Power MOSFET’ler almıştır. EUD neslinde, ultra yüksek kaliteli Low RDS(on) MOSFET’lerin kullanımı sayesinde, verimlilikte önemli bir artış ve kullanım ömrünü önemli ölçüde artıracak/stabilize edecek ve yüksek ısıya karşı güç kaynağı. .

 

Ayrıca bu bölümde DC-DC dönüştürücülerin kurulumu nedeniyle, ana çıkış kollarının (12V, +5V, +3.3V) her birinin voltajı tamamen bağımsız olarak yapılır ve işlenir. Bu, pratikte, Çapraz Yük durumlarında (çıkış dallarında dengesiz yük dağılımı), Sıfır Yük (tamamen yüksüz durum) ve ardından koruma eklenmesi (NLO (Yüksüz Çalışma)) söz konusu dalların voltaj seviyesini stabilize eder. Bu serinin yetenekleri kaynaklar tarafından desteklenmektedir.

 

Bu topolojinin uygulanmasının nihai sonucu, ana kolların voltaj regülasyonunu %2,5’in altına düşürmek olacak ve ayrıca geçici yanıt, önceki nesle göre çok daha hızlı olacaktır. Ayrıca, bu fiyat aralığındaki çoğu güç kaynağının aksine, tüm güç çıkış gücünü sağlama yeteneği yalnızca 12V+ şubesinde sağlanır. Aslında bu seri güç kaynaklarını üst düzey işlemciler ve ekran kartları ile donatılmış modern sistemlerde kullanmayı düşünen kullanıcılar, çıkış kollarında güç dağıtımı konusunda herhangi bir kısıtlama olmaksızın profesyonel ekipmanlarının maksimum verimliliğinden faydalanabilirler.

 

Güvenlik korumalarının çok daha hızlı ve daha doğru performansı
Modern anahtarlamalı güç kaynaklarındaki denetleyici çip, içinde gerçekleştirilen tüm etkileşimleri denetleyen en önemli parça olarak kabul edilir. EUD serisi güç kaynaklarında Supervisor chip önceki nesil modellere göre daha modern ve daha doğru kullanılmış olup, biasinginde yapılan özelleştirmeler pratikte güvenlik korumalarını kontrol etmek için çok daha dar ve daha doğru bir aralık sağlamıştır.

Aslında, piyasada bulunan üst düzey ve pahalı güç kaynakları gibi yeni nesil EUD güç kaynakları, modern anahtarlamalı güç kaynaklarında uygulanan mevcut tüm güvenlik korumalarını destekler.

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

0

ÜST

X