Donanımınız için doğru gücü seçmenin avantajları

Bildiğiniz gibi, donanımla uyumlu güç kullanımı, bileşenlerin daha iyi performans göstermesine, bileşenlerin kullanım ömrünün sabitlenmesine, bilgisayarın güç tüketiminin azalmasına vb. yol açar ve ayrıca gelecekte donanım bileşenlerini yükseltebilme olanağı sağlar. Ancak genellikle sıradan kullanıcılar için donanım bileşenlerinin gücü ve ihtiyaçları için doğru gücü seçmek zor ve karmaşık bir iştir.

Donanım bileşenlerinin daha iyi performansı

Güç kaynağının donanımla uyumluluğu, güç çıkış voltajının doğruluğunun yanı sıra çapraz yüklemede daha iyi güç düzenlemesini artırır ve bu da sonuçta güç sağlayan bileşenlerin daha iyi performans göstermesine yol açar.

Bilgisayarın güç tüketimini azaltın

Gücün donanıma oranı, gücün çıkış gücünün %20 ila 80'i aralığında çalışmasına neden olur. Bu seri, enerji kaybını azaltma açısından standart güç kaynaklarının performansı için en iyi koşullara sahiptir.

Donanım bileşenlerinin ömrünü stabil hale getirin

Gücün donanıma oranı, güç kaynağının çıkış voltajındaki gürültüyü ve dalgalanmayı azaltır; bu da regülatörlerin performansını artıracak, sıcaklıklarını düşürecek ve sonuçta bileşenlerin ömrünü stabilize edecektir.

Donanım bileşenlerinin yükseltilmesinde öngörü

Gücün donanıma oranı, gelecekte sınırlı donanım yükseltmeleri için güvenli bir alan oluşturacak ve yeni bir güç kaynağı için tekrar ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Bu nedenle, Green Planet Company "GREEN"in araştırma ve geliştirme birimi, yirmi yılı aşkın tecrübesine ve ana bilgisayar parçası üreticilerinden alınan bilgilere ve elektronik ve bilişim alanında çeşitli araştırma merkezlerinin işbirliğine dayanarak kurulmuştur. , son yıllarda çoğu yerli uzman tarafından dikkate alınan ve kullanılan donanım bileşenlerinin Tüketim tablolarını çıkardı. Peki sadece sistemin güç tüketimini hesaplamak, güç seçimi için iyi bir kriter midir?

Donanım gereksinimlerine uyacak gücün seçiminde etkili parametreler

12V + şube güç çıkış oranı

Günümüzün donanım bileşenlerinde en sık kullanılan voltaj 12V+ güç çıkışıdır ve bu branşın çıkış gücünün güç tüketim miktarına oranının, toplam güç çıkışının oranından daha önemli olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Konektör sayısının ve türünün oranı

İhtiyacımız olan konnektör şeklini ve sayısını elde etmek için dönüşüm konnektörlerini kullanmak, artan gürültü vb. nedeniyle bileşenlerin zayıf kalması riski taşıyan standart dışı bir iştir... Bu nedenle, konnektörlerin uyumuna dikkat etmek çok önemlidir.

Güç çıkışı güç oranı

Donanım bileşenlerinin ayrı ayrı piyasaya sürülmesinden bu yana, gücün donanıma uygunluğunu belirlemede en önemli parametre. Güç kaynağının genel güç çıkışına dikkat edildi. Ancak bugün bu konu, güç seçiminde etkili kriterlerden sadece bir tanesidir.

Devreyi, uygulama türünü ve diğer öğeleri düzenleyin

Son olarak güç sağlama amacımızı tanımlamamız gerekiyor. SSI EPS12V güç kaynakları sunucu/profesyonel sistemlere, ATX12V standart güç kaynakları ise ev sistemlerine uygundur.

Güç tüketimini hesaplamak için çevrimiçi yazılım (GREEN GÜÇ HESAPLAYICI)

Bu çevrimiçi yazılımın, değerli kullanıcıların dikkatlice ve sabırla istedikleri parçaları adım adım seçmeleri gereken birkaç aşaması vardır, böylece son olarak bu yazılım, ana faktörleri (toplam güç tüketimi, güç tüketimi) dikkate alarak 12V + branşmanının yanı sıra İhtiyacınız olan minimum gücü önermek ve tanıtmak için seçilen sistemin gerektirdiği konnektör türü ve sayısı.

Anakart
İşlemci
GPU
RAM
Depolama
Oprical disk drive
Fanlar
Liquid CPU Cooler
Expansion Cards
Keyboard and mouse
Portlar
Diğer
Overclocking