İlk HP (Yüksek Performanslı YEŞİL) serisi güç kaynaklarının başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden yaklaşık 8 yıl sonra, yarı modüler kablolama yeteneği gibi özellikleri nedeniyle Yeşil orta sınıf güç kaynaklarının amiral gemisi olarak kabul edilen bu aile, ultra sessiz fan ve enerji verimliliği Top, özel ve benzersiz görünüm özellikleriyle birlikte oyuncular için her zaman en popüler yeşil güçlerden biri olmuştur.

Bu faktör, HP EVO ticari modeliyle piyasaya sürülen üçüncü nesil HP serisi güç kaynaklarının tam da bu grup PC kullanıcısının ihtiyaçlarına göre tasarlanıp üretilmesine yol açmıştır. Yarı modüler kablolama, tamamen Japon 105C kapasitörler, 80PLUS GOLD standardının ötesinde %93'e varan enerji verimliliği, uyumlu anakartlarla senkronizasyona sahip çarpıcı ARGB aydınlatma, üstün askeri tarza ve ultra üstün teknolojiye sahip özel dış tasarım gibi özellikler bu oyun serisinin en temel özelliklerinden biridir.

Bu ultra modern serinin bir diğer nadir özelliği ise Intel'in yeni güç tasarımı standardı Intel ATX12V 2.52'yi desteklemesidir. Bildiğiniz gibi yeni nesil Intel ve AMD işlemciler birçok karmaşık güç yönetimi moduna sahiptir. Bu işlemciler, boş modda ve tam tersi durumda, saniyeden çok daha kısa bir sürede ve tam yük modunda, nominal güçlerinin birkaç katına kadar son derece düşük güç tüketimi kullanabilirler. Yeni Intel ATX12V V2.52 standardına ait HP EVO Green serisi güç kaynaklarının ultra modern tasarımı ve desteği sayesinde, bu modellerin en yeni Intel ve AMD platformlarıyla tam uyumluluğu garanti edilmektedir.

Ayrıca yeni nesil HP EVO serisi güç kaynaklarında son derece modern tasarım ve farklı devrelerin maksimum entegrasyonu nedeniyle bu modellerin uzunluğu önceki nesildeki 160mm'den 140mm'ye düşürülmüştür. Bu, bu serinin Micro-ATX modelleri ve HTPC platformları gibi sınırlı alan kasalarıyla uyumluluğunu artırdı.

600W/700W/800W olmak üzere üç güç aralığında ve 62 ay garantili HP EVO Green serisi güç kaynaklarının artık mevcut olduğunu ve Green'in resmi temsilcileri ve en saygın çevrimiçi mağazalardan sipariş edilebileceğini belirtmekte fayda var.

 

HP EVO Green serisi güç kaynaklarının diğer tüm özelliklerine ve teknik özelliklerine bakın

 

green.net.tr/s/f93qe1