Oyuncu kullanıcılarının oyun sistemleri güç kaynaklarından beklediği en önemli özelliklerden biri her zaman parçaların yüksek kalitesi ve ömrünün yanı sıra düşük ses gürültüsüdür. İlk örnekleri yaklaşık 5 yıl önce piyasaya sürülen UK Green serisi güç kaynakları, orta sınıf ve ekonomik oyun güç kaynağı pazarına yönelikti. Artık teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte oyunseverlerin beklentileri de arttı. Yeni platformlara dayanan sistemlerin ses gürültüsü geçmişe göre çok azaltılmış ve anahtarlamalı güç kaynağı tasarım endüstrisinin ilerlemesiyle birlikte parçaların kalitesini, verimliliğini ve ömrünü artırmak için birçok optimizasyon yapılmıştır.

Bildiğiniz gibi Green Planet Sanat Kampüs Şirketi, anahtarlamalı güç kaynaklarının dönüşümüne ve kalitesinin yükseltilmesine yaklaşık 2 yıl önce başladı ve şimdi bu plan, yeni UK Plus serisi güç

.kaynaklarının piyasaya sürülmesiyle tamamlanacak

Tasarımdaki yeni topoloji, FDB teknolojisine sahip fan ve çok daha akıllı güvenlik performansı sayesinde 500W/550W/650W olmak üzere üç güç aralığında piyasaya sürülecek ikinci nesil UK Green (UK PLUS) serisi güç kaynaklarında Korumalar sayesinde daha yüksek verimliliğe tanık olacağız, bir önceki nesle göre çok daha uzun ömürlü ve çok daha az gürültüye sahip olacaksınız. Aşağıda bu serinin en önemli özelliklerini tanıtıp açıklayacağız

Birincil bölümde rezonans tank dönüştürücüsüne (LLC Resonant) sahip modern yarım köprü topolojisi

 

Bu seride, önceki neslin Double Forward topolojisinden bahsedilmiyor ve üst seviye güç kaynakları gibi, modern ve yüksek verimli Yarım Köprü topolojisi sayesinde, anahtarlamayı yumuşatan LLC Rezonant dönüştürücünün yanında yer alıyor. dalga formu (Yumuşak Anahtarlama) ile giriş bölümünde Sıfır Gerilim Anahtarlamayı pratik olarak gerçekleştirir, EMI taşıyıcıları, girişteki RF ve anahtarlama kayıpları azaltılır ve enerji tüketimi verimliliği önemli ölçüde artar. Ayrıca LLC Rezonant tank dönüştürücüler, giriş bölümündeki MOSFET'lerin anahtarlama hızının önceki neslin topolojilerinden çok daha yüksek olmasını mümkün kılar, bu da özellikle yüksüz durumda pratikte enerji tüketiminin verimliliğini artıracaktır.

 

 

 

İkincil bölümde Senkron Doğrultmalı DC-DC dönüştürücülerin topolojisi

İkincil bölümde UK PLUS serisi güç kaynakları, en yeni ve en modern tasarımlı Senkron Doğrultmalı DC-DC dönüştürücüleri kullanır. Bu teknikte artık çıkış bölümünde Schottky diyotlar kullanılmamakta olup bunların yerini tamamen Power MOSFET'ler almıştır. UK PLUS serisi güç kaynaklarında Alman Infineon firmasının üçüncü nesil OptiMOS serisi güç MOSFET'lerinin kullanılması sayesinde verimlilikte ciddi bir artış, gerilim düşümü ve ısı kayıplarında azalma görüyoruz. Bu, güç kaynağının kullanım ömrünü ve yüksek ortam sıcaklığına karşı toleransını önemli

.ölçüde artırır

Ayrıca bu bölümde DC-DC dönüştürücülerin kurulumu nedeniyle ana çıkış dallarının her birinin voltajı (12V, +5V, +3,3V) tamamen bağımsız olarak yapılır ve işlenir. Bu, pratikte Çapraz Yük durumlarında (çıkış branşmanlarında dengesiz yük dağılımı), Sıfır Yükte (tamamen yüksüz durum) söz konusu branşmanların voltaj seviyesini stabilize eder ve bu serinin yeteneklerine koruma (NLO (Yüksüz Çalışma) ekler) Kaynaklar beslenir

 

Giriş ve çıkış bölümünde tam güvenlik koruması

 

UK PLUS serisi güç kaynakları, üst düzey ve pahalı modeller gibi hem giriş hem de çıkış bölümlerinde tüm güvenlik korumalarını destekler. MOV (Metal Oksit Varistör) ve NTC Termistörü gibi bileşenler ile giriş bölümündeki verimli filtre ve iki EMI katmanı, bu seriyi RF taşıyıcılarına, rahatsız edici harmoniklere, anlık ani yükselmelere ve ilk ani akımlara karşı sigortalamıştır. Çıkış bölümünde ise yeni Supervisor çipi ve bu çipin hassas konfigürasyonuna yönelik yapılan optimizasyonlar sayesinde gerilim, akım, sıcaklık gibi tüm çıkış parametreleri online ve anlık olarak kontrol ediliyor ve değerlerden herhangi birinin dışarı çıkıp çıkmadığı kontrol ediliyor. Belirtilen aralıkta Güç ve parçaların sağlığını korumak amacıyla, mümkün olan en kısa sürede bir güç kapatma emri verilir

 

 

 

Birincil bölümde Japon elektrolitik kondansatör tipi 105C'den faydalanma

UK PLUS serisi güç kaynaklarının ilk kısmında 105C sıcaklıkta çalışabilme özelliğine sahip Japon elektrolitik kondansatör kullanılmıştır. Benzer Tayvanlı 85C tipi kapasitörlerle karşılaştırıldığında bu kapasitörler 4 kat daha uzun ömürlüdür ve akım dalgalanmalarına karşı belirgin şekilde daha dayanıklıdır.

12V branşman voltajının maksimum dalgalanması ve gürültüsü küresel standartların dörtte birine eşdeğerdir

Dalgalanma ve çıkış gürültüsü, gücün ve ona bağlı ekipmanın kullanım ömrünü azaltan en önemli faktörlerden biridir. Birincil ve ikincil bölümlerdeki uygulamanın modern topolojisi nedeniyle UK PLUS serisi güç kaynaklarının 12V+ şube çıkışının dalgalanma voltajı maksimum dörtte birdir

ATX güç kaynaklarının en katı ve en yeni standardıdır. Bu, bu dalın yüksek voltaj saflığını ve en zor koşullarda bile stabilitesini sağlar.

80Plus GOLD standardına göre enerji tüketimi verimliliği (Verimlilik)

UK PLUS güç kaynağının yüksek kaliteli parçalarının yanı sıra primer ve sekonder parçalarda günün en modern topolojilerine sahip olması, bu güç kaynaklarının ikinci nesil enerji tüketim verimliliğinin maksimum %92,5'e ulaşmasını sağlamıştır. Bu verimlilik düzeyi, enerji tüketimini ve elektrik maliyetlerini azalttı, çok serin performansa, çok düşük ses gürültüsüne ve bu seri güç kaynaklarının ömründe önemli bir artışa yol açtı.

Üçüncü nesil OptiMOS'ta modern, yüksek verimli MOSFET'ler ve (Düşük RDS) ile donatılmıştır

UK Plus güç kaynakları, son derece yüksek enerji verimliliklerinin büyük bir kısmını, ikincil devrelerinde ultra hızlı anahtarlama, Düşük RDS(açık) ve ultra düşük kaçak akıma sahip Alman MOSFET'lere (Infineon tarafından üretilmiştir) borçludur. Bu, sonunda inanılmaz derecede daha soğuk bir performansla sonuçlandı ve bu Yeşil Güçler serisinin çok uzun ömürlü olmasını garantiledi.

FDB (Akışkan Dinamik Rulman) ile donatılmış son derece sessiz fan.

UK PLUS serisi güç kaynakları, FDB teknolojisine sahip endüstriyel uygulamalar sınıfında yüksek kaliteli fanlarla donatılmıştır. Halihazırda en modern yataklama sistemlerinden birine sahip olan FDB fanları, Çift Bilyalı Rulmanlı fanlara göre daha uzun ömürlüdür ve elbette çok daha az gürültüye sahiptir. Ayrıca, yeni nesil UK PLUS güç kaynaklarına yönelik ultra akıllı fan denetleyicisi sayesinde, bu modellerin ses gürültüsü, güç kaynağının nominal gücünün yaklaşık %70 ila %80'i kadar çok düşüktür ve neredeyse hiçbir ses yoktur. Güç kaynağı fanı bu aralıkta kullanıcının kulağına ulaşacaktır.

Çıkış kablolarının tamamı düz + 16AWG kalınlıktadır

UK PLUS serisi güç kaynaklarında tüm çıkış kabloları düz tip olup tamamı siyah renktedir. Yassı kablolar yaygın tiplere göre daha esnektir, bu da parçaların kablolanmasını kolaylaştırır ve sistem montajını daha güzel hale getirir. Ayrıca UK PLUS serisi güç kaynaklarının bazı PCI-E çıkışları 16AWG kablo ile donatılmıştır. Bu kablolar 18AWG numunelere göre %40 daha fazla akım geçirme kapasitesine (10A'den fazla) sahiptir. Bunun sonucunda daha az voltaj düşüşü ve kayıpları olacak, bu da enerji tüketimi verimliliğini artıracak ve kabloların ısısını azaltacaktır.

Daha az yer kaplayan kompakt tasarım

UK PLUS power serisinin modern ve optimize edilmiş tasarımı sayesinde bu Green Powers serisinin uzunluğu maksimum 140 mm'ye ulaştı. Bu, bu serinin Micro-ATX modelleri ve HTPC platformları gibi sınırlı alana sahip kasalarla uyumluluğunu artırdı.

24 ay garanti ve 10 yıl satış sonrası servis

Pardis Sanat Garet Sabz (YEŞİL) Şirketi, bu şirketin ürünlerinin benzersiz, saygılı ve anlayışlı müşterilerinin takdiri ve UK PLUS serisi güç kaynaklarının olağanüstü performansı ve örnek üretim kalitesi nedeniyle, bu orta sınıf güç kaynakları serisini garanti etmektedir. 37 ay (İngiltere'deki önceki nesil seride) 62 aya çıktı. Ayrıca Garanti Green, bu serideki güç kaynakları için siz değerli müşterilerine 10 yıl boyunca satış sonrası hizmet vermeye hazırdır.

 

UK PLUS Green Gaming Power serisinin diğer özelliklerini ve tüm teknik özelliklerini görüntüleyin

green.net.tr/s/yep0cp