Masaüstü platformundaki çoğu oyuncu arasında RGB aydınlatmanın artan popülaritesi yadsınamaz. RGB aydınlatma, üst düzey anakartlar ve grafik kartlarıyla başladı ve artık çoğu PC bileşeni, örneğin SSD'ler ve RAM bellekler gibi depolama ekipmanları bile bu tür aydınlatmayla donatılıyor. Ancak profesyonel bir sistemin çepeçevre aydınlatmasında en merkezi parçalardan biri, o sistemin kasa olanakları ve yetenekleridir.

Aynı doğrultuda ve bu kullanıcı grubunun ihtiyaçlarına yanıt olarak Green Planet Campus Company, Z5 SURENA ve Z6 ARTEMIS adlı iki oyun kasasını tanıttı. Bu iki kasanın en önemli özellikleri ARGB aydınlatmalı fanlar, üst düzey ve modern bileşenlerin montajında ​​​​minimum kısıtlamalarla geniş iç alan, sert temperli camdan yapılmış yan kapak ve son derece güçlü ve modern iskelettir. Aşağıda bu iki yeni durumu kısaca tanıtacağız.

Onlarca göz alıcı efekte sahip ARGB aydınlatma sistemi

Her iki model de ARGB (Adreslenebilir RGB) aydınlatma sistemi ile donatılmıştır.Bu yeni aydınlatma tekniğinde, dijital kontrol sinyalleri ve her ışık diyotunu ayrı ayrı adresleyip kontrol edebilme yeteneği sayesinde çok daha güzel aydınlatma efektleri göreceksiniz. Bu durum için tasarlanan aydınlatma denetleyicisi, onlarca renk ve ışık efektine sahip olmasının yanı sıra (hızı ayarlama yeteneği ile), 3Pin (5V) ARGB konektörüyle donatılmış çoğu anakartla senkronizasyon (MB Sync) olanağına sahiptir.

Yan ve ön kapak füme temperli camdan yapılmıştır

Oyun kasalarının en çekici özelliklerinden biri her zaman kasanın içindeki donanımı sergileyebilen şeffaf yan kapak olmuştur. Z6 ARTEMIS kasasının kapağı ve ön kısmı, Z5 SURENA kasasının ise sadece yan kapağı için füme renkli temperli cam düşünülmüştür. Bu şeffaf kapağın açık dumanlı rengi aslında bu kasaların RGB aydınlatmasının renk konsantrasyonunu artırıyor ve çekiciliğini daha da artırıyor.

 

 

Çok çeşitli fanları ve su/hava soğutucularını destekleme konusunda çok yüksek potansiyel

Z5 SURENA kasasının optimize edilmiş iskeleti, üst düzey modellerde olduğu gibi 140mm/120 boyutunda 8 adede kadar fan ve 360mm/280/240/140 boyutunda su soğutucuları takabilecek şekilde tasarlanmıştır. /120. Ayrıca bu kasanın 220 mm'lik genişliği sayesinde ve anakart tepsisinin arkasında kablolamayı yönetmek için çok uygun alana rağmen, bu kasaya 164 mm yüksekliğinde hava soğutucuları takma olanağı da sağlanıyor. Aslında bu durumda farklı tipte hava ve su soğutucuların kurulumunda neredeyse hiçbir kısıtlama olmayacaktır.

 

.Ayrıca Z6 kasaya 8 adet 120mm fan, 120/240mm ölçülerinde su soğutucu ve 170mm ölçülerine kadar hava soğutucu takılabilme özelliği sağlanmıştır

 

 

 

Modern bileşenlerin desteklenmesinde minimum kısıtlamaya sahip geniş iç mekan

Maksimum boyutlara (E-ATX (12"x13) sahip anakartlar, maksimum 375 mm uzunluğa sahip üst düzey grafik kartları ve (Z5 kasası için 360 mm), anakart tepsisinin arkasındaki kabloları yönetmek için yeterli alana sahip anakartlar için destek, böylece kullanıcılar kurulum konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu durumda modern ve üst düzey parçalara sahip değilsiniz. Aslında, bu iki orta sınıf 8 yuvalı kasanın çok geniş ve optimize edilmiş iç alanı, üst düzey kasalara benzer Birçok yönden Full-Tower kasalar!

 

 

Uzaktan kumandayla donatılmış verimli fan/aydınlatma kontrolörü

Onlarca farklı aydınlatma efekti (ARGB) sağlama, ışık efektlerinin hızını ayarlama ve durdurma yeteneğinin yanı sıra 3Pin ARGB veya 3Pin VDG soketli anakartlarla fan dönüş hızı (PWM) ve aydınlatma efektlerini senkronize etme imkanı 5V voltaj bu modern kontrolörün en önemli özellikleri arasındadır.9 kanal olarak kabul edilmektedir.

Ön panel modern ve son derece dayanıklı bağlantı noktalarıyla donatılmıştır

Bu modellerin ön panelinde iki adet USB 3.0 bağlantı noktası (Z5 SURENA modeli için bir bağlantı noktası), iki adet USB 2.0 bağlantı noktası ve HD Ses giriş ve çıkışı dikkate alınmıştır. Ayrıca bu portlarda paslanmaz çelik kullanılması ve kullanılan malzemenin güçlendirilmesi sayesinde dayanıklılıkları ve ömürleri büyük oranda artırılmış olup, hava nemi yüksek olan bölgelerde dahi kullanılan metalin oksitlenme ihtimali bulunmaktadır. bu bağlantı noktalarına sahip olmayacak. Ayrıca uzaktan kumandanın yanı sıra ön panelde düşünülen özel anahtar (LED) sayesinde kullanıcı için aydınlatma efektlerini de değiştirmek mümkün oluyor.

                                 

 

 

 Z5 SURENA kılıfının diğer özelliklerini ve tüm teknik özelliklerini görün 

 

 Z6 ARTEMIS kasasının diğer özelliklerini ve tüm teknik özelliklerini görüntüleyin

green.net.tr/s/qqzl2r